Wstydliwa sprawa

Czy terapeuta Cellular EFT musi znać szczegóły traumy osoby, która zdecydowała się na sesję?  

Nie, wystarczy, że klient ma kontakt z jakimkolwiek aspektem powiązanym z tą sytuacją. Ciało i umysł zapamiętują traumę wraz ze wszystkimi jej elementami, skojarzeniami i oczywiście emocjami. Moją rolą jest łagodne wydobycie tych szczegółów tak, żeby klient mógł je bezpiecznie i skutecznie uwolnić.  

Tematem sesji mojej klientki były lęki związane z macierzyństwem. Ściągając kolejne warstwy emocji w tym temacie kobieta skontaktowała się z czymś, czego się nie spodziewała. Wiedziała, że to ważne dla dziejącego się procesu, ale wątek był dla niej tak trudny, że nie chciała go nawet głośno nazywać. To była jakaś wstydliwa sprawa.

– W porządku. Zobacz tę sprawę w postaci jakiegoś symbolu.

Zobaczyła.

– Na ile ten temat jest dla Ciebie trudny w skali od 0 do 10, gdy patrzysz na ten symbol?

– 9.

Skupiłyśmy się wyłącznie na tym, jak ona czuje się w ciele i emocjach na myśl o tym symbolu.

Jego obraz stopniowo się zmieniał – stawał się coraz bardziej przyjazny a odczucia w ciele klientki łagodniały.

– Czy myślisz, że możesz skontaktować się z częścią Ciebie, która jest bohaterką tej wstydliwej sprawy?

Tak, teraz tak.

Ściągnęłyśmy kolejne emocje klientki związane z Nią z przeszłości, a gdy kobieta była gotowa, mogła zaopiekować się tą częścią siebie za pomocą metody Matrix Reimprinting.

Po pierwszej sesji wstydliwa sprawa „zeszła” na skali trudności do 5.

Całkowite zneutralizowanie emocji (0 na skali) w tym temacie zajęło nam w sumie cztery spotkania. Przez cały ten czas posługiwałyśmy się wyłącznie odzwierciedlającym go symbolem a klientka po prostu nazywała swoje emocje i odczucia w ciele.

Ludzie przychodzą do mnie z różnymi problemami. Mam w sobie pełną akceptację różnorodności ludzkich zachowań, reakcji i przekonań, mówiąc krótko – nikogo nie oceniam. Z drugiej strony – świadomość, że nie muszę wchodzić „z buciorami” w ich życie i szczegółowo zagłębiać się w problem bywa dla klientów bardzo uwalniająca.

 

*Opis sesji Cellular EFT opublikowany za zgodą klientki.