“Dziwny” sen

Obudziłam się rano z silnym wspomnieniem niezbyt przyjemnego snu i trudnych emocji, które mi w nim towarzyszyły. Sen był intrygujący w swojej treści i nawet w ciągu dnia nocne obrazy wracały do mnie echem. Czułam, że zadziewa się we mnie jakiś proces, że jakaś część mnie potrzebuje zaopiekowania.
Wzięłam głęboki oddech i zaczęłam od najprostszej, klasycznej rundki EFT na emocje ze snu – bezradność, zagubienie i poczucie nieadekwatności.
Popłynęło.
Z tymi dorosłymi jest coś nie tak… są tacy nielogiczni… Działają lekkomyślnie i nieodpowiedzialnie a przecież oni powinni być zawsze mądrzy i rozsądni… powinni umieć się wszystkim zająć…. jak to jest, że dorosłe życie ich przerasta? Jak to jest, że w dorosłym życiu jest tyle chaosu?
Byłam dziewczynką, ale czułam się jak dorosła. Musiałam. Musiałam się sobą zaopiekować, bo na „głupich” dorosłych nie było co liczyć.
Dobrze było skontaktować się z ta Małą, usłyszeć ją i zobaczyć. Powiedzieć, że ma prawo czuć to, co czuje, dać przestrzeń na bycie dzieckiem i na uwolnienie tego, co niosła(m) przez tyle lat.
Zabrałam ją na łąkę. Leżałyśmy na trawie i patrzyłyśmy na przesuwające się leniwie obłoki. Wodziłyśmy wzrokiem za kolorowymi motylami, skubałyśmy trawę i wdychałyśmy zapach rozgrzanej słońcem ziemi. Byłyśmy tam – bez presji czasu, bez obowiązków, bez oczekiwań – tak po prostu. Dziewczynka mogła znów stać się beztroskim dzieckiem, które z ciekawością i radością chłonie otaczający je świat.
Ta dziewczynka jest we mnie cały czas – podróżujemy razem moją Drogą. Siedzi obok mnie na fotelu pasażera i z zainteresowaniem ogląda widoki. 

 

EFT jest metodą tak uniwersalną, że nie ma znaczenia, skąd „wyłazi” jakaś trudna czy niewygodna emocja – wystarczy ją „złapać” przy pomocy prostego ustawienia rundki i pozwolić, żeby wypłynęła na powierzchnię.

Wiele osób boi się, że  w kontakcie z nią będzie czuć się jeszcze gorzej, niż zwykle. A jest dokładnie odwrotnie! Ta trudna emocja już w Tobie jest i próbuje się wydostać. Odbierasz to jako ból, ciężar, przygnębienie, nadreaktywne albo nieracjonalne  zachowanie, koszmary lub bezsenność, ale to tylko reakcja na Twoje nieprzeżyte i zablokowane emocje z przeszłości.

Zapraszam na sesje Cellular EFT.

Beata