Pieniądze i strach

Tekst pochodzi od Opiekunów Duchowych z odczytu Kronik Akaszy.

„Kiedy myślisz o pieniądzach i czujesz strach, wiedz, że nie ma już potrzeby się bać. To potrwa jeszcze jakiś czas, ale wszystko zmierza ku temu, by ich siła i wartość nie były wartością nadrzędną. Coraz bardziej będą liczyć się ludzkie zasoby i możliwości, zdrowa wymiana wiedzy, informacji, umiejętności i własnoręcznie wykonanych dóbr. Być może trudno to wam sobie wyobrazić, ale czas kiedy pieniądze rządziły waszym światem dobiega końca.

Rozejrzyj się – to już zaczęło się dziać. Ludzie się jednoczą, tworzą wspólne, oddolne  inicjatywy, wymieniają się tym, co umieją i tym, co mają. To nic innego jak wyjście poza system.

Straszą was podwyżkami i inflacją, straszą, że będzie coraz gorzej i gorzej. To już tak nie zadziała. Byłoby tak, gdyby nie te ogromne zmiany we Wszechświecie. Wasz strach jest niepotrzebny. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, nawet, jeśli w tym małym kawałku rzeczywistości, jaki widzicie wygląda inaczej.

Potrzebne jest zaufanie do Sił Wyższych i zaufanie do ludzi – do tych, którzy są gotowi opuścić stare systemy wartości i iluzję władzy i posiadania.

Tak naprawdę nic nie jest wasze, bo wszystko jest wspólne i nic nie pochodzi od was. Wszystko zostało wam dane. Wszelkiego dobra wystarczy dla wszystkich (i zawsze tak było) a lata ewolucji i doświadczeń nauczyły was, jak lepiej sobie z tym radzić i do tego zmierza teraz świat – do świadomego i nieinwazyjnego wykorzystania dóbr Natury i jej zasobów oraz waszych zasobów i talentów, o których być może nie macie jeszcze pojęcia.

Niezależnie od jego przyczyn, lekarstwem na każdy strach jest zaufanie i spokój. Nadchodzi Era Miłości, bez strachu i lęku o przetrwanie. Im więcej w was będzie Miłości  i Światła, tym szybciej ta Era nastąpi.

Możesz pozostać w lęku, możesz też wstać z kolan i pójść wyżej.

Nasza rada jest taka: nie skupiaj się na prognozach i czarnych scenariuszach sprzedawanych wam przez gadające głowy. Skupiaj się na tym, jak jest teraz. „Teraz” to bardzo niewielka jednostka czasu. Rozdrobnij każdy dzień na malutkie kawałki i sprawdzaj, jak naprawdę jest i jak czujesz się w każdym z takich „teraz”. To jest twoja Prawda i tego się trzymaj. 
Boisz się, że wylądujesz pod mostem? A jak jest teraz?  Gdzie mieszkasz teraz? Sprawdzaj rzeczywistość wokół ciebie.i naucz się odróżniać ją od fałszu. 

To, co się dzieje jest okazją, żeby sprawdzić, co masz a co z tego właściwie potrzebujesz.

Jeśli na przykład drożeje jedzenie i kupujesz go przez to mniej – czy to oznacza, że chodzisz spać głodny? Prawdopodobnie nie. Może się okazać, że dzięki racjonalniejszym zakupom marnuje się mniej jedzenia i wszystkim to wyjdzie na dobre.

Może być też tak, że coś stracisz. Będzie to oznaczać, ze to nie jest ci już potrzebne. Dlatego tak ważne jest twoje zaufanie, że wszystko ma głębszy sens.

Podwyżki i narracja strachu mogą zamknąć was w lęku, ale mogą być też szansą na nauczenie się racjonalnego wykorzystania i nie marnowania zasobów. To zbliża was jeszcze bardziej do Nowej Ziemi.

Wiemy, że czas tej transformacji i związane z tym turbulencje mogą być dla wielu z was trudne, dlatego My angażujemy wszystkie Siły Dobra, żeby pomóc wam przejść na wyższy poziom. Z waszej strony potrzebne jest zaufanie, spokój w sercu i kochanie siebie, jak zawsze.”