Wypożyczenie TENS do porodu

To małe, niepozorne urządzenie cieszy się wśród kobiet w ciąży coraz większą popularnością a to za sprawą skuteczności w łagodzeniu bólu porodowego.

Można z niego korzystać zarówno w domu, w drodze do szpitala, jak i na sali porodowej.

Kobiety potwierdzają, że TENS pomaga utrzymać kontrolę nad bólem podczas skurczów w pierwszej fazie porodu, przynosząc nieocenioną ulgę nie tylko przy bólach krzyżowych. 

Jak to działa?

4 płaskie elektrody wielokrotnego użytku przykleja się na plecach po obu stronach kręgusłupa, w okolicy piersiowej i lędźwiowej. Emitowane z nich impulsy będą blokować przesyłanie bodźców bólowych do mózgu podczas skurczu.

Z kolei w przerwach między skurczami wysyłane przez elektrody impulsy rozluźniają napięte mięśnie działając jak łagodny masaż.

Ich intensywność i natężenie reguluje się korzystając z poręcznego pilota.

 

TENS ma jeszcze jedną ważną zaletę – świadomość posiadania konkretnego narzędzia wspomagającego kontrolowanie sytuacji zmniejsza strach przed bólem, wpływa pozytywnie na psychikę kobiety i przekłada się na jej dobrostan podczas porodu.

TENS jest prosty w użyciu, bezpieczny dla rodzącej i dziecka, nie ma żadnych skutków ubocznych, pozwala na pełną swobodę ruchu i poród aktywny.

Na czas pobytu w wannie czy pod prysznicem należy zdjąć elektrody i  przykleić je później na osuszoną skórę pleców.

Przeciwwskazania:

– arytmia

– rozrusznik serca

– ciąża poniżej 37 tyg.

Przy schorzeniach neurologicznych i bólach niewiadomego pochodzenia przed skorzystaniem z aparatu TENS należy skonsultować się z lekarzem.

Inwestycja:

Wypożyczenie gotowego do użycia Elle Tens z elektrodami to 120 zł (sprawdź cennik).  

Zwykle wypożycza się TENS dwa tygodnie przed terminem porodu, ale  ze względu na duże zainteresowanie warto skontaktować się ze mną kilka dni wcześniej. Przy wypożyczeniu udzielę oczywiście wszelkich wskazówek.

Proszę o zwrot urządzenia jak najszybciej po porodzie, aby mogło posłużyć kolejnym kobietom. 

Jeśli potrzebujesz tylko elektrody, komplet 4 sztuk to 30 zł.

Zadzwoń i zarezerwuj TENS