Cerrada - Rytuał Zamknięcia

Wyobraź sobie wyjątkową przestrzeń przygotowaną specjalnie dla Ciebie, wypełnioną kwiatami, delikatnymi zapachami, łagodną muzyką i ciepłym światłem świec. Wyobraź sobie siebie w atmosferze spokoju, zaufania, siostrzanej miłości, życzliwości i miękkości, otuloną od stóp do głów pięknymi, kolorowymi szalami.

Jesteś ważna, kochana. Jesteś bezpieczna.

Czas jakby się zatrzymuje, gdy Ty, spowita w miękkim kokonie zamykasz coś w sobie, by otworzyć się na nowe…

Cerrada to niezwykle piękny rytuał pochodzący z Meksyku i rozpropagowany przez doule na całym świecie. W pierwotnym założeniu stworzony dla kobiet po połogu jako element domykający wielomiesięczny proces stawania się Matką, ale jego idea jest tak uniwersalna, że może posłużyć symbolicznemu zakończeniu każdego etapu naszego życia.  

Cerrada – doświadczenie

Głębia doświadczenia Cerrady bierze się z jej wielowymiarowości, ponieważ dotykając jednocześnie sfery fizycznej, emocjonalnej i mentalnej transformuje i integruje to, co zostało wyraone w intencji Zamknięcia.

Cerrada może mieć bardzo kameralny charakter, możesz też zaprosić na nią grono bliskich Tobie kobiet. Spotkanie prowadzą zwykle dwie doule a całość trwa około 2 h.

Czy już wiesz, jaka będzie intencja Twojej Cerrady?