Konkurs

„Chcę wystartować z projektem w konkursie, ale za nic nie potrafię do niego usiąść.

Wpatruję się w ekran i nic nie mogę wymyślić. Czy EFT może mi pomóc?” – Z tym pytaniem zwróciła się do mnie moja dawna klientka.
Umówiłyśmy się na sesję.
Kobieta już po pierwszej „rundce” EFT zobaczyła siebie jako małą dziewczynkę stojącą w szkole przy tablicy. Mała aż staje na paluszkach, tak bardzo chce coś napisać, ale tablica pozostaje pusta.
– Czy coś Cię w tym obrazie niepokoi?
– Ona trzyma kredę w prawej ręce a ja przecież jestem leworęczna.
To był kamyk, który ruszył lawinę.
Kobieta zaczęła edukację w czasach, gdy leworęczność nie była mile widziana, więc regularnie namawiano ją do przekładania długopisu do prawej ręki. Jakby tego było mało, dziewczynka poszła do szkoły o rok wcześniej, niż inni. Zawsze była tą najmłodszą i czuła presję, żeby nie być dodatkowo tą ostatnią. Bardzo się starała sprostać oczekiwaniom rodziców, nauczycieli i starszych kolegów i koleżanek w klasie a jednocześnie wciąż była dzieckiem, które potrzebowało swobody i zabawy. System szkolny i wewnętrzna presja skutecznie ją z tego „błędu” wyprowadziły. Na tablicy nie rysuje się przecież kwiatków – na tablicy rozwiązuje się Zadania i to trzymając kredę w prawej ręce.
Ta sesja była uwalniająca i wzruszająca zarazem. Gdy dziewczynka przełożyła kredę do lewej ręki, napisała coś po swojemu na tablicy i odwróciła się do klasy bardzo zadowolona z siebie, kobieta poczuła ulgę i radość wewnętrznego dziecka w sobie.

I tak, jak blokował ją wstyd i smutek tej małej dziewczynki, tak teraz czuła jej swobodę, pewność siebie, lekkość i beztroskę.

Nie można zmienić tego, co się zdarzyło, ale można przetransformować energię emocji każdego trudnego wydarzenia z przeszłości tak, aby nie było już dla nas obciążeniem.

Czekam na wieści o wynikach konkursu, w którym klientka wzięła udział. 

*Opis sesji Cellular EFT opublikowany za zgodą klientki.