Sesje terapeutyczne Cellular EFT

EFT (Emotional Freedom Techniques), inaczej tapping, to holistyczna metoda terapeutyczna pozwalająca bezpiecznie uwolnić trudne emocje i blokady mentalne jednocześnie z poziomu ciała i umysłu za pomocą akupresury, świadomego wglądu oraz odpowiednich słów-kluczy.
EFT łączy w sobie podstawowe założenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz najnowsze osiągnięcia nauki z zakresu neurobiologii i psychosomatyki.

W praktyce polega na samodzielnym opukiwaniu konkretnych punktów akupresurowych na ciele (głównie na twarzy i dłoni) przy jednoczesnym kontakcie z pojawiającymi się myślami i odczuciami związanymi z tematem sesji.

Pracując „przez ciało” otwieramy furtkę do podświadomości, czyli dokładnie tam, gdzie zwykle kryje się pierwotna przyczyna problemu.

EFT działa na zasadzie efektu kuli śnieżnej – im dłużej się opukujesz, tym więcej emocjonalnych blokad rozpuszczasz; im więcej napięć w ciele rozładujesz, tym łatwiej dotrzesz do kolejnych warstw problemu oraz do jego źródła. W ten sposób Twoje ciało staje się coraz bardziej rozluźnione a Twój bagaż emocjonalny – coraz mniejszy.

O co chodzi z tymi emocjami?

Nasze życie składa się z mnóstwa neutralnych sytuacji przeplatanych wydarzeniami spoza strefy bezpieczeństwa, które wywołują w nas różnorakie emocje.

Zdarza się, że jest ich tak dużo albo są tak intensywne, że nasz układ nerwowy nie jest w stanie ich przetworzyć. Zdarza się, że trzeba je zdusić w sobie, gdy z jakiegoś powodu nie mogą być ujawnione. I to te niewyrażone, nieutulone, wyparte odczucia odkładają się w ciele i w podświadomości rzutując na podejmowane decyzje oraz na postrzeganie siebie i świata. 

Aby skutecznie pozbyć się trudności emocjonalnych konieczne jest jednoczesne i zintegrowane działanie na poziomach ciała, emocji i umysłu.

I tak właśnie działa EFT.

 „Zmiany fizjologiczne w ciele i mózgu, na skutek traumy, zostają „zakodowane we wnętrznościach” i wymagają leczenia, gdyż angażują system bezpieczeństwa mózgu do obrony przed próbą promowania nowych sposobów myślenia.
Skuteczne terapie w przypadku traum muszą dotyczyć zarówno ciała, jak i umysłu, a ich zdolność jest wielką zaletą terapii somatycznych.
EFT należy do takich metod.”

Dr Peta Stapleton „The Science behind  Tapping”

Korzyści płynące z EFT:

EFT jest metodą uniwersalną.

Mówi się, ze jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. EFT należy do wyjątków potwierdzających tę regułę, ponieważ emocje są czymś absolutnie uniwersalnym dla wszystkich.

Warto też wspomnieć, że EFT jest bezpieczne w pracy z dziećmi.

Klasyczne EFT jest proste – łatwo się go nauczyć a jeszcze łatwiej wprowadzić w życie.

Opanowanie podstaw zajmie Ci dosłownie kilka minut.

Możesz pracować z EFT pod okiem trenera, możesz też sięgnąć po tę metodę w każdej stresującej sytuacji i od razu zaopiekować się swoimi emocjami. W sieci znajdziesz mnóstwo pomocnych materiałów i gotowych rundek EFT.

EFT może przynieść błyskawiczne efekty.

To zależy oczywiście od swoistych uwarunkowań, złożoności problemu i powiązanych z nim aspektów, ale możesz poczuć wyraźną ulgę już podczas pierwszej sesji tappingu.

Z trudniejszymi tematami warto pracować z profesjonalnym trenerem EFT. Takie prowadzone sesje bywają zwykle bardziej intensywne, ale dają szybsze rezultaty.

Sesje EFT i Cellular EFT można skutecznie prowadzić online.

I najważniejsza korzyść:

EFT jest skuteczne.

Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT) zostały oficjalnie zatwierdzone przez Administrację Weteranów USA (Veterans Administration VA) jako „ogólnie bezpieczne” leczenie Zespołu Stresu Pourazowego PTSD, depresji, lęków, fobii, bólu i innych chorób. (klik)

Wątpliwości związane z EFT

Mimo wielu badań naukowych potwierdzających skuteczność Technik Wolności Emocjonalnej, w niektórych środowiskach EFT wciąż jest negowane. Tak oczywiste w Tradycji Wschodu holistyczne podejście i dążenie do równowagi ciała, ducha i charakteru, w medycynie konwencjonalnej wciąż jest niedoceniane i dość mało popularne.

Jednocześnie EFT wpisuje się w nurt najnowszej psychoterapii poszerzającej świadomą pracę z emocjami o techniki pracy z ciałem.  

Bagatelizowanie EFT jako metody terapeutycznej może też brać się stąd, że stosowanie jej w praktyce… wygląda dziwnie. Jeśli zastanawiasz się czy „coś takiego” może Tobie pomóc, po prostu to sprawdź – nie masz nic do stracenia.

EFT jest dla Ciebie, jeśli chcesz:

 • rozładować napięcie i stres
 • uwolnić się od lęków, fobii i traum
 • złagodzić ból i dolegliwości fizyczne
 • pozbyć się wewnętrznych blokad i ograniczeń
 • uzdrowić relacje
 • zbudować poczucie własnej wartości

EFT i Cellular EFT mają szczególne zastosowanie w okresie okołoporodowym.

Obszary mojej pracy w tym zakresie to:

 • lęki związane z porodem
 • strach przed bólem
 • lęk o zdrowie dziecka
 • trauma poprzedniego porodu
 • stany depresyjne
 • problemy z zajściem w ciążę
 • poronienie lub przedwczesny poród
 • choroba lub strata dziecka
 • traumy szpitalne i inne.

Na EFT składa się wiele technik i strategii pracy z emocjami. Do głębszych technik należą m.in. Matrix Reimprinting oraz Cellelar EfT i tymi metodami pracuję z klientami na co dzień.

Jak wygląda sesja Cellular EFT?

Nasze pierwsze spotkanie trwa około 1,5 h i oprócz regularnej sesji zawiera wstęp do metody EFT naukę łatwych do zapamiętania punktów akupunkturowych, które będziesz później samodzielnie opukiwać. Sekwencja 10 punktów składa się na tzw. rundkę EFT 

 • Siadasz wygodnie na krześle lub kanapie.
 • Mówisz jednym zdaniem, jaki jest temat sesji.
 • Zamykasz oczy i po krótkim wprowadzeniu zaczynasz opukiwać konkretne punkty.
 • Przez cały czas jesteśmy w kontakcie i podążamy za pojawiającymi się myślami, odczuciami i obrazami.
 • “Ściągamy” emocje warstwa po warstwie. Jeśli coś jest dla Ciebie za trudne, po prostu tam nie wchodzimy.
 • W czasie sesji mogą pojawiać się chwilowo subtelne lub bardziej konkretne reakcje ciała (np. ziewanie, mrowienie, łzawienie, napięcie mięśni i inne objawy somatyczne).
 • Sesja kończy się stopniowo i łagodnie i trwa około 60 minut.
 • Branie leków antydepresyjnych może nieco zmienić charakter sesji, ale nie jest przeciwwskazaniem.
 • Choć z zewnątrz sesja wygląda niepozornie, stanowi pewien wysiłek dla układu nerwowego i ciała na poziomie komórkowym, dlatego po sesji Cellular EFT możesz czuć rozbicie, zmęczenie lub senność. Warto zadbać o siebie, pić dużo płynów, unikać wysiłku fizycznego i intensywnej pracy.
 • Po sesji zawsze możesz się ze mną skontaktować.
 • Zwykle pracuję z klientami w cyklach po 4 sesje. Jeśli nie znasz metody, możesz umówić się na jedno spotkanie i potem zdecydować o wykupieniu reszty pakietu (cennik).
 • Nie trzeba wierzyć w żadne meridiany ani w EFT, ale warto przyjść na sesję z ciekawością i otwartą głową.
 • Poszczególne sesje mogą się od siebie bardzo różnić i dawać niespodziewanie pozytywne  rezultaty.

Od lat niezmiennie fascynuje mnie (ale już nie dziwi) niesamowita zdolność ludzkiego umysłu do wydobywania z nieświadomości zapisanych w ciele informacji i wyświetlania ich jako skojarzeń w sposób zrozumiały dla opukującego się. Większość moich klientów mówi po pierwszej sesji, że tego i tak nie da się tego opisać; to trzeba przeżyć!

Zapraszam na sesje i warsztaty EFT!

 

Chcesz poznać opinie klientów?