Sesje terapeutyczne Cellular EFT

Idziemy przez życie niosąc spory bagaż doświadczeń i przekonań, ale też traum i zablokowanych i nieprzeżytych do końca emocji. Niektóre z nich są ukryte tak głęboko, że w ogóle nie ma z nimi kontaktu a jadnak gdzieś tkwią i ciągną nas w dół… I tak dźwigamy ten ciężar, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo nas ogranicza i tłamsi. Stąd wyczerpanie, ociężałość i poczucie beznadziei.

Czy można się od tego uwolnić?

Tak. Oferuję Ci taką możliwość.

EFT (Emotional Freedom Techniques), inaczej tapping, to uniwersalna metoda pracy z ciałem i emocjami, która łączy w sobie podstawowe założenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz najnowsze osiągnięcia nauki z zakresu neurobiologii i psychosomatyki.

O co chodzi z tymi emocjami?

Nasze życie składa się z mnóstwa rutynowych i niewartych zapamiętania sytuacji przeplatanych wydarzeniami, które neutralne nie są.

Każda taka sytuacja spoza strefy komfortu i bezpieczeństwa wywołuje w nas emocje będące dla mózgu impulsem do zapamiętania wszystkiego, co wiąże się z danym doświadczeniem.

Im silniejsze emocje, tym głębszy zapis i to jednocześnie w trzech obszarach mózgu odpowiedzialnych odpowiednio za funkcjonowanie ciała, naszą emocjonalność i umysł analityczny.

Aby skutecznie pozbyć się trudności emocjonalnych i blokad wynikających z danego zdarzenia, konieczne jest jednoczesne i zintegrowane działanie na poziomach ciała, emocji i umysłu.

I tak właśnie działa EFT.

 „Zmiany fizjologiczne w ciele i mózgu, na skutek traumy, zostają „zakodowane we wnętrznościach” i wymagają leczenia, gdyż angażują system bezpieczeństwa mózgu do obrony przed próbą promowania nowych sposobów myślenia.
Skuteczne terapie w przypadku traum muszą dotyczyć zarówno ciała, jak i umysłu, a ich zdolność jest wielką zaletą terapii somatycznych.
EFT należy do takich metod.”

Dr Peta Stapleton „The Science behind  Tapping”

Korzyści płynące z EFT:

EFT jest metodą uniwersalną.

Mówi się, ze jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. EFT należy do wyjątków potwierdzających tę regułę, ponieważ koncentrujemy się na bezpiecznym odblokowaniu i uwalnianiu trudnych emocji a te są uniwersalne dla wszystkich. Warto też wspomnieć, że EFT jest bezpieczne w pracy z dziećmi.

Klasyczne EFT jest proste. Łatwo się go nauczyć a jeszcze łatwiej wprowadzić w życie.

Opanowanie podstaw zajmie Ci dosłownie kilka minut. Możesz sięgnąć po EFT w każdej stresującej sytuacji i od razu zaopiekować się swoimi emocjami. Możesz też pracować pod okiem trenera. Dodatkowo w internecie znajdziesz mnóstwo pomocnych materiałów.

EFT daje błyskawiczne efekty.

Możesz poczuć ulgę już podczas pierwszej sesji. To zależy oczywiście od swoistych uwarunkowań, złożoności problemu, powiązanych z nim aspektów i tego, jak intensywne są emocje, które chcesz uwolnić.

Z trudniejszymi tematami warto pracować z profesjonalnym trenerem EFT, który dobierze odpowiednie techniki i sposób pracy a jako obserwator łatwiej wyłapie kluczowe dla rozwiązania elementy.

Takie sesje bywają zwykle dość intensywne i wymagają dłuższego skupienia, dają też szybsze rezultaty. Im głębszy proces, tym większy wysiłek dla Twojego umysłu i ciała na poziomie komórkowym. Po godzinnej sesji Cellular EFT możesz czuć zmęczenie lub ogólne „rozbicie. I tu pojawia się kolejna korzyść:

Sesje EFT i Cellular EFT można skuteczne prowadzić nie ruszając się z domu.

I najważniejsza korzyść:

EFT jest skuteczne.

Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT) zostały oficjalnie zatwierdzone przez Administrację Weteranów USA (Veterans Administration VA) jako „ogólnie bezpieczne” leczenie Zespołu Stresu Pourazowego PTSD, depresji, lęków, fobii, bólu i innych chorób. (klik)

Wątpliwości związane z EFT:

Mimo wielu badań naukowych potwierdzających skuteczność Technik Wolności Emocjonalnej, w niektórych środowiskach wciąż są negowane. Tak oczywiste w Tradycji Wschodu holistyczne podejście i dążenie do równowagi ciała, ducha i charakteru, w medycynie konwencjonalnej jest dość mało popularne.

Jednocześnie EFT wpisuje się w nurt najnowocześniejszej,czwartej fali psychoterapii wzbogacającej świadomą pracę z emocjami o techniki pracy z ciałem.  

Bagatelizowanie EFT jako metody terapeutycznej może też brać się stąd, że stosowanie jej w praktyce… wygląda dziwnie.

Jeśli zastanawiasz się czy „coś takiego” może Tobie pomóc, po prostu to sprawdź – nie masz nic do stracenia.

EFT jest dla Ciebie, jeśli chcesz:

 • rozładować napięcie i stres
 • uwolnić się od lęków, fobii i traum
 • złagodzić ból i dolegliwości fizyczne
 • pozbyć się wewnętrznych blokad i ograniczeń
 • uzdrowić relacje
 • uzdrowić swoje wewnętrzne dziecko
 • zbudować poczucie własnej wartości

EFT i Cellular EFT mają szczególne zastosowanie w okresie okołoporodowym.

Obszary mojej pracy w tym zakresie to:

 • lęki związane z porodem
 • strach przed bólem
 • lęk o zdrowie dziecka
 • traumę poprzedniego porodu
 • stany depresyjne
 • problemy z zajściem w ciążę
 • poronienie lub przedwczesny poród
 • chorobę dziecka lub jego stratę
 • traumy szpitalne i inne.

Na EFT składa się wiele technik i strategii pracy z emocjami.

Do głębszych technik należą m.in. Matrix Reimprinting oraz Cellelar EfT i tymi metodami pracuję z klientami na co dzień.

Chcesz poznać opinie klientów?