Sesje terapeutyczne Cellular EFT

EFT (Emotional Freedom Techniques), inaczej tapping, to holistyczna metoda terapeutyczna pozwalająca bezpiecznie uwalniać trudne emocje i blokady mentalne jednocześnie z poziomu ciała i umysłu za pomocą akupresury, świadomego wglądu oraz właściwych słów-kluczy.
EFT zawiera w sobie podstawowe założenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz najnowsze osiągnięcia nauki z zakresu neurobiologii, neurolingwistyki i psychosomatyki. Polega na samodzielnym opukiwaniu konkretnych punktów akupresurowych na ciele (głównie na twarzy i dłoni) w kontakcie z pojawiającymi się myślami i odczuciami związanymi z tematem sesji tappingu.

Stymulowanie punktów akupunkturowych ułatwia dotarcie do podświadomości, a więc dokładnie tam, gdzie zwykle kryje się pierwotna przyczyna problemu. To, co niewyrażone, nieutulone i wyparte ciąży, zniewala i rzutuje na podejmowane decyzje, na postrzeganie siebie i przekonania o otaczającym nas świecie. Aby skutecznie pozbyć się tych obciążeń i trudności emocjonalnych niezbędne jest  zintegrowane działanie na poziomie ciała, emocji i umysłu.

I tak właśnie działa EFT.

 „Zmiany fizjologiczne w ciele i mózgu, na skutek traumy, zostają „zakodowane we wnętrznościach” i wymagają leczenia, gdyż angażują system bezpieczeństwa mózgu do obrony przed próbą promowania nowych sposobów myślenia. Skuteczne terapie w przypadku traum muszą dotyczyć zarówno ciała, jak i umysłu, a ich zdolność jest wielką zaletą terapii somatycznych. EFT należy do takich metod.”

Dr Peta Stapleton „EFT dla zdrowia”

 

Korzyści korzystania z EFT:

EFT jest metodą uniwersalną

Mówi się, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. EFT należy do wyjątków potwierdzających tę regułę, ponieważ emocje są czymś absolutnie uniwersalnym dla każdego. Na EFT składa się wiele technik pracy z emocjami. Ich możliwości są praktycznie nieograniczone i mogą dotyczyć zarówno bieżących trudności, jak i traum sprzed wielu lat.

Warto też wspomnieć, że EFT jest bezpieczne w pracy z młodzieżą i dziećmi.

Klasyczne EFT jest proste 

Opanowanie podstaw zajmie Ci dosłownie kilka minut.

Warto wprowadzić EFT do codziennego życia jako narzędzie samoregulacji emocji i natychmiastowej redukcji stresu.

Możesz  sięgnąć po EFT w każdej  sytuacji, nawet w miejscach publicznych,  i od razu zaopiekować się swoimi emocjami.  

EFT może przynieść błyskawiczne efekty

To zależy oczywiście od swoistych uwarunkowań, złożoności problemu i powiązanych z nim aspektów, ale możesz poczuć wyraźną ulgę już podczas pierwszej sesji.

Z trudniejszymi tematami warto pracować z profesjonalnym trenerem EFT. 

Sesje EFT i Cellular EFT można skutecznie prowadzić online.

 

Najważniejsza korzyść: EFT jest skuteczne

Badania nad EFT pokazują, że tapping może znacząco obniżyć poziom hormonu stresu – kortyzolu – już po godzinie. Okazuje się, że wysoce skuteczne jest uspokojenie centralnego ośrodka mózgu, który jest odpowiedzialny za rozsyłanie odpowiedzi na stres, a rezultat może trwać dłużej niż przy tradycyjnych terapiach.
Dr Peta Stapleton “EFT dla zdrowia”

Administracja Weteranów USA (Veterans Administration VA) zatwierdziła  Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT) jako „ogólnie bezpieczne” w leczeniu Zespołu Stresu Pourazowego PTSD, depresji, lęków, fobii, bólu i innych chorób. (klik)

EFT wpisuje się w nurt najnowszej psychoterapii poszerzającej świadomą pracę z emocjami o techniki pracy z ciałem.  

EFT jest dla Ciebie, jeśli chcesz:

* poczuć ulgę na poziomie ciała i u_czuć
* zadbać o swoje zdrowie

* pokochać siebie
* doświadczyć dobrostanu i wolności emocjonalnej
* uzdrowić relacje 
* wzmocnić pewność siebie i poczucie własnej wartości

EFT i Cellular EFT mają szczególne zastosowanie w okresie okołoporodowym.

Wsparte doświadczeniem jako douli obszary mojej pracy to m.in.:

 • lęki związane z porodem
 • strach przed bólem
 • lęk o zdrowie dziecka
 • trauma poprzedniego porodu
 • stany depresyjne
 • problemy z zajściem w ciążę
 • poronienie lub przedwczesny poród
 • choroba lub strata dziecka
 • traumy szpitalne i inne.

Do głębszych technik EFT należą m.in. Matrix Reimprinting oraz Cellular EfT i tymi metodami pracuję z klientami na co dzień.

Jak wygląda sesja Cellular EFT?

Nasze pierwsze spotkanie trwa około 1,5 h i oprócz regularnej sesji zawiera wstęp do metody EFT naukę łatwych do zapamiętania punktów akupunkturowych, które będziesz później samodzielnie opukiwać. Sekwencja 10 punktów składa się na tzw. rundkę EFT 

 • Siadasz wygodnie na krześle lub kanapie.
 • Mówisz jednym zdaniem, jaki jest temat sesji.
 • Zamykasz oczy i po krótkim wprowadzeniu zaczynasz opukiwać konkretne punkty.
 • Przez cały czas jesteśmy w kontakcie i podążamy za pojawiającymi się myślami, odczuciami i obrazami.
 • “Ściągamy” emocje warstwa po warstwie. Jeśli coś jest dla Ciebie za trudne, po prostu tam nie wchodzimy. Do mnie należy takie dobranie strategii, żeby  proces uwalniania był skuteczny i bezpieczny. 
 • W czasie sesji mogą pojawiać się chwilowo subtelne lub bardziej konkretne reakcje ciała (np. ziewanie, mrowienie, łzawienie, napięcie mięśni i inne objawy somatyczne).
 • Sesja kończy się stopniowo i łagodnie i trwa około 60 minut.
 • Branie leków antydepresyjnych może nieco zmienić charakter sesji, ale nie jest przeciwwskazaniem.
 • Choć z zewnątrz sesja wygląda niepozornie, stanowi pewien wysiłek dla układu nerwowego i ciała na poziomie komórkowym, dlatego po sesji Cellular EFT możesz czuć rozbicie, zmęczenie lub senność. Warto zadbać o siebie, pić dużo płynów, unikać wysiłku fizycznego i intensywnej pracy.
 • Po sesji zawsze możesz się ze mną skontaktować.
 • Zwykle pracuję z klientami w cyklach po 4 sesje. Jeśli nie znasz metody, możesz umówić się na jedno spotkanie i potem zdecydować o wykupieniu reszty pakietu (cennik).
 • Nie trzeba wierzyć w żadne meridiany ani w EFT, ale warto przyjść na sesję z ciekawością i otwartą głową.
 • Poszczególne sesje mogą się od siebie bardzo różnić i dawać niespodziewanie pozytywne  rezultaty.

Od lat niezmiennie fascynuje mnie (ale już nie dziwi) niesamowita zdolność ludzkiego umysłu do wydobywania z nieświadomości zapisanych w ciele informacji i wyświetlania ich jako skojarzeń w sposób zrozumiały dla opukującego się. Większość moich klientów mówi po pierwszej sesji, że tego i tak nie da się opisać; to trzeba przeżyć!

Zapraszam na sesje i warsztaty EFT!

 

Chcesz poznać opinie klientów?